ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΤΗΣΙΑΣ ΓΕΝΙΚΗΣ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗΣ - Τετάρτη 16 Νοεμβρίου 2016

Νέα Σμύρνη 31 Οκτωβρίου 2016

ΠΡΟΣ :Τους Γονείς και Κηδεμόνες του Λεοντείου Λυκείου Νέας Σμύρνης

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΤΗΣΙΑΣ ΓΕΝΙΚΗΣ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗΣ

Το Διοικητικό Συμβούλιο του Συλλόγου Γονέων & Κηδεμόνων μαθητών Λεοντείου Λυκείου Νέας Σμύρνης, έχοντας υπόψη τα σχετικά άρθρα του Καταστατικού και την από 24/10/2016 απόφασή του, σας καλεί

στην Ετήσια Τακτική Γενική Συνέλευση

που θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 16 Νοεμβρίου 2016 στις 19:00 μ.μ. στο θέατρο του Λεοντείου Λυκείου Νέας Σμύρνης (Θ.Σοφούλη 2) με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης :

·         Εκλογή Προέδρου και Γραμματέων της Γενικής Συνέλευσης

·         Απολογισμός πεπραγμένων Διοικητικού Συμβουλίου

·         Οικονομικός απολογισμός περιόδου 2015-2016. Έκθεση Ελεγκτικής επιτροπής.

·         Απαλλαγή Διοικητικού Συμβουλίου από κάθε ευθύνη.

·         Οικονομικός προυπολογισμός περιόδου 2016-2017, συζήτηση-προτάσεις.

·         Ανακήρυξη επιτίμων μελών

·         Εκλογή πενταμελούς Εφορευτικής επιτροπής.

·         Διενέργεια Εκλογών για την ανάδειξη νέου Διοικητικού Συμβουλίου, Ελεγκτικής επιτροπής και Πειθαρχικού Συμβουλίου.

Σε περίπτωση που δεν επιτευχθεί απαρτία κατά την πρώτη σύγκληση της Γενικής Συνέλευσης, αυτή θα επαναληφθεί, χωρίς νέα πρόσκληση, στον ίδιο χώρο με τα ίδια θέματα,

την επόμενη Τετάρτη 23 Νοεμβρίου 2016 στις 19:00 μ.μ.

Εκτιμάται οτι απαρτία θα επιτευχθεί κατα την επαναληπτική σύγκληση της Γενικής Συνέλευσης.

Υποβολή υποψηφιότητας, για το Διοικητικό Συμβούλιο ή την Ελεγκτική Επιτροπή ή το Πειθαρχικό Συμβούλιο, οποιουδήποτε ταμειακά εντάξει (μέχρι 31/10/2016) μέλους του Συλλόγου, μπορεί να γίνεται με την κατάθεση γραπτής αίτησης στην Γραμματεία του Σχολείου (Δημοτικού, Γυμνασίου/Λυκείου), μέχρι την Πέμπτη 10 Νοεμβρίου και ώρα 12:00 το μεσημέρι. Η προαναφερόμενη αίτηση παρέχεται από τις Γραμματείες.

Παρακαλούμε να μην παραλείψετε να έχετε μαζί σας την αστυνομική ταυτότητα. Χωρίς αυτήν δεν θα έχετε την δυνατότητα να ψηφίσετε.

Για το Διοικητικό Συμβούλιo

Ο Πρόεδρος                                                        Ο Γενικός Γραμματέας

Παντελής Παντελάρας                                              Δημήτρης Μουντζουράκης

Στάθμευση αυτοκινήτων στην αυλή του Σχολείου, με είσοδο από την οδό Βυζαντίου